Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/platne/serwer15438/public_html/pomiary-wentylacyjne.pl/libraries/cms/application/cms.php on line 464
Pomiary budynków i badania termowizyjne Warszawa - Centrum Wentylacji i Klimatyzacji MK-WENT - Badania termowizyjne w budownictwie

Pomiary według branż


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/platne/serwer15438/public_html/pomiary-wentylacyjne.pl/modules/mod_accordeonck/helper.php on line 86

NASZA ULOTKA:


Kliknij w obrazek

   

Izolacja środowiska wewnętrznego ze środowiskiem zewnętrznym, a także ograniczenie przepływu ciepła między nimi to podstawowe cele budownictwa mieszkaniowego i przemysłowego. Każdorazowe zwiększenie przepływu ciepła w pomieszczeniach powoduje zmniejszenie komfortu codziennego funkcjonowania.

Zespół naszych ekspertów zajmuje się również pomiarami termowizyjnymi, a ich analizy są bardzo przydatne w wielu płaszczyznach, z których jedną jest środowisko budownicze.

Konieczność utrzymywania wyższej temperatury w pomieszczeniach aniżeli na zewnątrz zimną, a niższej latem, powoduje zastosowywanie nowszych technologii chłodniczo-grzewczych w budynkach. Obecnie przedmiotem badań termowizyjnych jest sprawdzanie, na ile zastosowane technologie są sprawne. Termowizja pozwala ujawnić nieścisłości wynikające np. z wadliwej izolacji cieplnej doprowadzającej ciepło do mieszkania. Cechy eksploatacyjne obiektów ujawniają się dopiero po kilkuletnim okresie użytkowania.

Technologia obserwacji w podczerwieni to jedna z najważniejszych cech pomiarów termowizyjnych. Technologia ta pozwala na ocenę prawidłowości konstrukcji, przenikalność cieplną materiałów, a także dotarcie do miejsc niewidocznych po zakończeniu budowy. Bardzo często to właśnie takie miejsca są powodem roszczeń i przynoszenia większych kosztów eksploatacyjnych związanych z ogrzewaniem lub klimatyzacją budynku.

Termowizja jest zjawiskiem umożliwiającym przede wszystkim wykrywanie miejsc strat ciepła, badanie instalacji cieplnych pod jego kątem, poprawności izolacji stolarki okiennej, a także drzwiowej, wykrywanie nieszczelności miejsc w ścianach, a także lokalizację miejsc o zwiększonej wilgotności, powodującej powstawanie pleśni na ścianach. Dodatkowym elementem termowizji jest ukazanie przeciążeń w instalacjach elektrycznych.

Termowizja umożliwia pokazanie stanu technicznego budynku lub mieszkania jeszcze przed jego nabyciem, daje natychmiastowy wynik, jest badaniem nieinwazyjnym oraz szybkim. Nie ma konieczności odłączania urządzeń, a także wykonuje się je z bezpiecznej odległości, co jest dość ważne w przypadku trudno dostępnych miejsc. Gdy kupujemy dom z rynku wtórnego, badanie termowizyjne pokaże ukryte wady i dowiemy się na przykład czy zawilgocony kąt pokoju nie został niedawno zamalowany.

Każde badanie kończy się sporządzeniem specjalnego protokołu, który pokazuje wyniki prac termowizyjnych,  a także jest zestawem wskazówek do zniwelowania wszelkich nieścisłości w instalacjach całego budynku.

 

Zapraszamy do kontaktu (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 509 564 904) oraz do współpracy.