Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/platne/serwer15438/public_html/pomiary-wentylacyjne.pl/libraries/cms/application/cms.php on line 464
Pomiary budynków i badania termowizyjne Warszawa - Centrum Wentylacji i Klimatyzacji MK-WENT - Termowizja

Pomiary według branż


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/platne/serwer15438/public_html/pomiary-wentylacyjne.pl/modules/mod_accordeonck/helper.php on line 86

NASZA ULOTKA:


Kliknij w obrazek

   

Badania termowizyjne

Posiadamy osprzęt niezbędny do wykonania analiz zarówno obiektów budowlanych, jak i infrastruktury przemysłowej. Fachowcy z firmy MK-Went proponują Klientom z Warszawy oraz innych miejscowości profesjonalne usługi termowizyjne – badania i pomiary.

W celu określenia wszystkich parametrów i wychwycenia nieprawidłowości sięgamy po nowoczesny sprzęt – kamery podczerwieni produkcji szwedzkiej firmy FLIR. Nasz zespół ekspertów jest w stanie przeprowadzić w ramach usług termowizyjnych szczegółowe badania i pomiary dedykowane zarówno przemysłowi, jak i budownictwu.

Zastosowanie


1. Budownictwo


Termowizja ukierunkowana na potrzeby budownictwa pozwala sprawdzić:

 • jakość wykonania izolacji budynków przed jak i po modernizacji,
 • szczelność drzwi i okien,
 • ogrzewania podłogowego w posadzce,
 • szczelność murowanych kominów spalinowych,
 • nieszczelność stropodachów,
 • izolacje rurociągów w budynkach,
 • wentylatory – szczególnie te w wykonaniu przeciwwybuchowym – czy się nadmiernie nie nagrzewają.

Pomiary i badania w ramach usług termowizyjnych pozwalają zlokalizować:

 • mostki termiczne,
 • przebieg instalacji cieplnych w podłogach i ścianach.

2. Elektrotechnika


Szczegółowe analizy są bardzo przydatne w elektrotechnice i mogą być wykonywane przez cały rok. Realizowane przez zespół naszych ekspertów usługi– pomiary i badania pozwalają sprawdzić stan urządzeń, np. w rozdzielniach i wyeliminować te urządzenia, które się nadmiernie nagrzewają, są zbytnio obciążone lub posiadają wadliwe styki. Stanowią one potencjalne zagrożenie dla instalacji elektrycznej.

Dzięki przeprowadzonej ocenie stanu technicznego można zawczasu wykryć zagrożenia pożarowe i je zminimalizować. Termowizja umożliwia bezinwazyjną ocenę stanu urządzeń. Nie trzeba odłączać urządzeń, przerywać pracy, a pomiary i badania można wykonać przy normalnej eksploatacji. Zaletą takiej analizy jest także możliwość wykonania jej z bezpiecznej odległości, co jest szczególnie ważne w przypadku urządzeń średniego i wysokiego napięcia.


3. Przemysł


W przemyśle również chętnie korzysta się z usług termowizyjnych. Pomiary i badania znakomicie nadają się do oceny stanu technicznego wszelkiego rodzaju maszyn wirujących. W ten sposób możemy sprawdzić:

 • czy łożyska urządzeń nadmiernie się nie nagrzewają,
 • czy urządzenia technologiczne są właściwie zaizolowane,
 • czy w urządzeniach nie występują nadmiernie nagrzewające się miejsca.

W przemyśle kontrole takie mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie następują jakiegokolwiek rodzaju przemiany termiczne.