Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/platne/serwer15438/public_html/pomiary-wentylacyjne.pl/libraries/cms/application/cms.php on line 464
Pomiary budynków i badania termowizyjne Warszawa - Centrum Wentylacji i Klimatyzacji MK-WENT - Pomiary parametrów powietrza

Pomiary według branż


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/platne/serwer15438/public_html/pomiary-wentylacyjne.pl/modules/mod_accordeonck/helper.php on line 86

NASZA ULOTKA:


Kliknij w obrazek

   

Każdy lokal mieszkalny, jak również pomieszczenie użytkowe, musi być wyposażony w taką instalację, która pozwoli na zachowanie odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Pomiary wentylacji, które przeprowadzamy przede wszystkim na terenie Warszawy, służą szczegółowej ocenie funkcjonalności i sprawności tych rozwiązań. Ocenie poddana jest efektywność ich oddziaływania na środowisko codziennej pracy. Pomiary wentylacji przeprowadzane są zawsze z uwzględnieniem specyfiki zagrożeń towarzyszących poszczególnym stanowiskom pracy – może to być podwyższony stopień zapylenia, zaprószenie lub też niewłaściwe odprowadzanie toksycznych oparów. Badając oddziaływanie tzw. czynników szkodliwych, korzystamy z najnowocześniejszych urządzeń, dzięki którym w możliwie jak najkrótszym czasie jesteśmy w stanie dokonać rzetelnej, szczegółowej oceny, uwzględniającej zarówno stopień oddziaływania czynników chemicznych (np. toksyczne gazy obecne w powietrzu), jak i biologicznych (obecność drobnoustrojów).

Na zlecenie Klientów nasza warszawska firma wykonuje pomiar wilgotności powietrza oraz dokonuje sprawdzenia:

 • jego temperatury,
 • jego prędkości oraz wydatku w różnego rodzaju urządzeniach oraz systemach wentylacyjnych,
 • ciśnienia (dotyczy zarówno wentylowanych pomieszczeń, jak również samych kanałów wentylacyjnych),
 • wydajności pracy zastosowanych systemów wentylacyjnych.Ze względu na taką specyfikę naszych badań możemy zaoferować Klientom przeprowadzenie pomiarów orientacyjnych, skupionych przede wszystkim na kontroli poziomu wilgotności oraz temperatury powietrza, jak i technicznych, służących ocenie prędkości i wydatku powietrza w poszczególnych częściach systemów odpowiedzialnych za jego prawidłową cyrkulację.

Pomiar wilgotności oraz funkcjonalności systemu odprowadzania powietrza, skupiony przede wszystkim na ocenie poprawności parametrów oraz aspekcie wydajności. Dokonywany jest przez nas przy pomocy profesjonalnych mierników jednej francuskiej firmy – KIMO oraz niemieckiej firmy TESTO. Doskonałe zaplecze w postaci zróżnicowanych urządzeń pomiarowych pozwala nam poddać szczegółowej analizie zróżnicowane czynniki wpływające na codzienne środowisko pracy lub komfort danego pomieszczenia.

Nasi pracownicy do dyspozycji mają m.in. następujące mierniki:

 • balometr typu TESTO 420 ze zdalnym odczytem wyników oraz z wymiennymi  fartuchami pomiarowymi nadający się do pomiarów na dużych kratkach, na  wielkogabarytowych nawiewnikach wirowych, na anemostatach. Idealne narzędzie do pomiaru  w sufitach podwieszanych:

 • anemometr skrzydełkowy TESTO ze stożkami pomiarowymi (różne rodzaje), pozwalające sprawdzić wydajność powietrza w kratkach wentylacyjnych:

   

 • anemometry  termo-oporowe KIMO  wraz ze stożkami pomiarowymi do sprawdzania wydajności na kratkach, zaworach oraz różnego rodzaju kratkach szczelinowych:

 • anemometry wyposażone w specjalne sondy termo-oporowe klasy 100 i 200, służące przede wszystkim ocenie efektywności przepływu powietrza w kanałach wentylacyjnych z czystym powietrzem

 • rurki PITOTA wraz z manometrami do pomiaru  prędkości  i ciśnienia w zabrudzonych kanałach o znacznej temperaturze  także powyżej 100st C

Każdorazowe badanie jest przez nas przeprowadzane w sposób całkowicie dostosowany do specyfiki danego miejsca oraz oczekiwań Klienta. Wykonujemy pomiary podstawowe ale także porównawcze.

 

Pomiary wydajności wentylacji, czy prędkości przepływu, są obarczone dużym błędem. Często pomiary wykonywane na jednakowej kratce różnymi miernikami bardzo się różnią. Z doświadczenia wiemy, że nawet pomiary wykonywane jednym miernikiem, ale z różnymi nasadkami pomiarowymi, potrafią  się od siebie różnić i to znacznie bardziej, niż to wynika z tolerancji przedstawionej  w protokole kalibracji. Wpływ na to ma przede wszystkim metoda pomiarowa, stopień uśrednienia danych oraz warunki pomiarowe zewnętrzne, takie jak ciśnienie atmosferyczne, temperatura w pomieszczeniu i na zewnątrz, wilgotność. Na życzenie zamawiającego wykonujemy wtedy audyt pomiarowy z dokonaniem pomiarów przy pomocy różnych mierników i różnych metod pomiarowych. Audyt kończy się sporządzeniem właściwego raportu w postaci szczegółowej dokumentacji opisującej zarówno przebieg i zakres badania, jak również zawierającej jego wyniki. Na ich podstawie przedstawione zostają wnioski, które opracowujemy dla naszych Klientów.

 Zapraszamy do kontaktu (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 509 564 904) oraz do współpracy.