Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/platne/serwer15438/public_html/pomiary-wentylacyjne.pl/libraries/cms/application/cms.php on line 464
Pomiary budynków i badania termowizyjne Warszawa - Centrum Wentylacji i Klimatyzacji MK-WENT - Budownictwo

Pomiary według branż


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/platne/serwer15438/public_html/pomiary-wentylacyjne.pl/modules/mod_accordeonck/helper.php on line 86

NASZA ULOTKA:


Kliknij w obrazek

   

Przeglądy budowlane wentylacji i pomiary budowlane w budownictwie.


  

W budownictwie pomiary i przeglądy odbywają się na podstawie przepisów Prawa Budowlanego. Do wykonywania pomiarów i ich ocen w tym przypadku upoważnione są osoby określone przez rozporządzenia Ministra Infrastruktury.

W każdym budynku oddawanym do użytku po zakończeniu procesu budowlanego powinny odbyć się pomiary odbiorcze w tym pomiary wentylacji bytowej, alarmowej w garażach, przeciwpożarowej w całym budynku.

Co roku w budynkach zamieszkania zbiorowego i użyteczności publicznej powinna odbyć się kontrola instalacji kominowej. W przypadku kominów spalinowych i wentylacyjnych grawitacyjnych kontrolę taką dokonują mistrzowie kominiarscy. W przypadku kominów wentylacyjnych zakończonych urządzeniem zewnętrznym wentylacyjnym (wentylator dachowy,centrala wentylacyjna) do wykonania takich prac upoważniona jest osoba posiadająca odpowiednie uprawnienia budowlane.

W ramach corocznych przeglądów osoby kontrolujące powinny dokonać pomiaru wydajności wentylacji w każdym lokalu oraz przeprowadzić ocenę istniejących urządzeń nawiewu i wywiewu powietrza w każdym lokalu oraz sprawdzić, czy w poszczególnych lokalach nie dokonano zmian w istniejącej instalacji wentylacyjnej.

 

Wymagania  wentylacyjne w mieszkaniach:

  • kuchnia z oknem zewnętrznym wyposażonej w kuchenkę gazową lub węglową-70 m3/h

  • kuchnia z oknem zewnętrznym  wyposażona w kuchenkę elektryczną- w mieszkaniu do 3 osób=30m3,h ,a w mieszkaniu gdzie przebywa powyżej 3 osób= 50 m3/h

  • kuchnia bez okna zewnętrznego wyposażona w kuchenkę elektryczną=50m3/h

  • łazienka 50m3/h

  • oddzielna ubikacja 30 m3/h

  • pomocnicze pomieszczenie bezokienne 15 m3/h

 

Zapraszamy do kontaktu (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 509 564 904) oraz do współpracy.