Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/platne/serwer15438/public_html/pomiary-wentylacyjne.pl/libraries/cms/application/cms.php on line 464
Pomiary budynków i badania termowizyjne Warszawa - Centrum Wentylacji i Klimatyzacji MK-WENT - Pomiar oświetlenia stanowiskowego

Pomiary według branż


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/platne/serwer15438/public_html/pomiary-wentylacyjne.pl/modules/mod_accordeonck/helper.php on line 86

NASZA ULOTKA:


Kliknij w obrazek

   

Pomiar oświetlenia stanowiskowego

 

Oświetlenie stanowiskowe zapewnia osobie pracującej w danym miejscu odpowiednie warunki świetlne do pracy. Odpowiednie normy zapewniają nam pracę w odpowiednich warunkach, dzięki czemu nasza praca może być wykonywana efektywniej. Każda praca nadwyręża nasz wzrok, dlatego ważne jest aby normy były przestrzegane.

 

Wygoda widzenia występuje wtedy, gdy są spełnione co najmniej trzy następujące warunki:

 

- zdolność rozróżniania szczegółów jest pełna,

- spostrzeganie jest sprawne, pozbawione ryzyka dla człowieka,

- spostrzeganie nie prowadzi do odczucia pewnej przykrości, niewygody, nadmiernego zmęczenia, a przeciwnie – jest połączone z pewną przyjemnością.

 

Wymagania oświetleniowe wynikają z uwzględnienia trzech podstawowych potrzeb człowieka, tj.:

- komfortu widzenia, gdy pracownicy mają dobre samopoczucie; w pośredni sposób wpływa to także na większą wydajność pracy i wyższą jakość pracy,

- wydolności wzrokowej, gdy pracownicy są w stanie wykonywać swoje zadania wzrokowe, nawet w trudnych warunkach i w dłuższych okresach,

- bezpieczeństwa.

 

Aby upewnić się, że oświetlenie stanowiskowe w miejscu naszej pracy jest odpowiednie można wykonać pomiar oświetlenia stanowiskowego. Pomiary natężenia powinny być dokonane po oddaniu pomieszczeń do użytku, przy tworzeniu stanowisk pracy, po dokonaniu modernizacji oświetlenia na stanowisku pracy w przypadku wyników pomiarów niezgodnych z PN-EN 12464-1:2012.

 

Pomiary natężenia powinny być także dokonane w następujących sytuacjach:

 

1) po zmianie rodzaju oświetlenia, np. z jarzeniowego na energooszczędne lub po wymianie zużytych żarówek na nowe, ale o innej mocy,

 

2) po zmianie aranżacji pomieszczenia, np. po wybudowaniu (lub wyburzeniu) w pomieszczeniu ścianek działowych itp., kiedy natężenie oświetlenia może się pogorszyć.

 

Pomiary parametrów oświetlenia elektrycznego wnętrz wykonuje się w warunkach eksploatacyjnych po zapadnięciu zmroku (bez udziału światła dziennego) i w miarę możliwości przy napięciu znamionowym. Urządzenie oświetleniowe z lampami wyładowczymi należy włączać co najmniej na 30 min przed rozpoczęciem badań. Urządzenia wyposażone w żarówki zwykłe lub halogenowe można badać bezpośrednio po włączeniu.

 

Natężenie oświetlenia mierzy się przyrządem pomiarowym zwanym luksomierzem, który wyposażony jest w fotoelektryczne ogniwo krzemowe (lub selenowe), a jego czułość względna dopasowana jest do czułości względnej oka ludzkiego. Ogniwo selenowe (stosowane głównie w luksomierzach starego typu) ma tę wadę, że zmienia swe właściwości fotoelektryczne wraz z upływem czasu użytkowania, a także podczas wykonywania pomiarów wymaga czasu „dojrzewania” do ustabilizowania jego wskazań.

 

 

Sposób pomiaru jest bardzo prosty, jednakże pomiary wykonywane przez osoby niewyszkolone mogą być obarczone dużymi błędami pomiarowymi, jeśli w czasie wykonywania pomiarów nie będą zachowane warunki, od których zależy prawidłowość wskazań luksomierza.

 

Zapraszamy do kontaktu (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 509 564 904) oraz do współpracy.

Witamy na stronie

Pomiarów Wentylacyjnych i Termowizyjnych 
Centrum Wentylacji i Klimatyzacji MK-WENT


Wykonujemy prace badawcze wymagane m.in. przez Sanepid i Nadzór Budowlany. W ciągu ostatnich 10 lat wykonywaliśmy pomiary w kilkuset lokalizacjach:  zarówno w mieszkaniach i domach jednorodzinnych jak i w warszawskich drapaczach chmur, czy wielkich fabrykach.
Z przyjemnością pomożemy także Państwu!

Więcej…

Pomiary - branże

pomiary

Realizujemy różnego rodzaju pomiary m.in. dla obiektów gastronomicznych (restauracje, bary, puby, kluby, kawiarnie, etc), placówek edukacyjnych (szkoły, przedszkola, żłobki, sale szkoleniowe, etc.), biurowców, budynków mieszkalnych, hoteli, gabinetów lekarskich i dentystycznych, aptek i wielu innych. Znamy specyficzne wymogi, jakie należy spełnić, by wynik badań został zaprotokołowany jako pozytywny.  

Więcej…

POMIARY - RODZAJE

termowizja

Wykonujemy m.in. pomiary wentylacji, pomiary oświetlania, pomiary hałasu oraz pomiary elektryczne. Zajmujemy się także termowizją - są to badania oparte na zdjęciach wykonywanych w podczerwieni, które w bezinwazyjny sposób pomagają sprawdzić m.in. szczelność budynku, instalacji wodno-kanalizacyjnych, elektrycznych, wykryć kable w ścianie lub ogrzewanie podłogowe pod wylewką. 

Więcej…

KONTAKT Z NAMI

Centrum Wentylacji i Klimatyzacji
MK-WENT SP. Z O.O.
SPÓŁKA KOMANDYTOWA

ul. Trakt Lubelski 195, 04-667 Warszawa

tel. kom.  509 564 904

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.