Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/platne/serwer15438/public_html/pomiary-wentylacyjne.pl/libraries/cms/application/cms.php on line 464
Pomiary budynków i badania termowizyjne Warszawa - Centrum Wentylacji i Klimatyzacji MK-WENT - Pomiar oświetlenia ogólnego

Pomiary według branż


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/platne/serwer15438/public_html/pomiary-wentylacyjne.pl/modules/mod_accordeonck/helper.php on line 86

NASZA ULOTKA:


Kliknij w obrazek

   

Pomiar oświetlenia ogólnego

Oświetlenie jest to stosowanie światła (promieniowania widzialnego) w celu uwidocznienia miejsc, obiektów lub ich otoczenia. Jest ono fizycznym czynnikiem środowiska pracy i jest zaliczane do czynników uciążliwych.

 


 

Niewłaściwe oświetlenie stanowisk pracy prowadzi do nadmiernego zmęczenia wzroku i dlatego pracodawcy są zobowiązani do zapewniania oświetlenia elektrycznego o parametrach zgodnych z polskimi normami. (par 26 ust 2 Rozporządzenia ministra pracy i polityki socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. (t.j. Dz. U. 2003  Nr 169 poz. 1650) ze zm. Dlatego istotnym jest aby zainstalowany system oświetleniowy spełniał wymagania zawarte w normie oświetleniowej PN-EN 12464-1:2004: Światło i oświetlenie. Oświetlenie miejsc pracy. Część 1: Miejsca pracy we wnętrzach.

 

Dawna norma PN-84/E-02033 zalecała pomiary co 5 lat. Norma ta obecnie została zastąpiona przez PN-EN 12464-1:2012: Światło i oświetlenie. Oświetlenie miejsc pracy. Część 1: Miejsca pracy we wnętrzach, która określa minimalne natężenie światła elektrycznego na różnych stanowiskach pracy i nauki oraz inne parametry światła, ale nie podaje częstotliwości pomiarów natężenia oświetlenia.

 

Ostateczną decyzję co do częstotliwości wykonywania pomiarów natężenia oświetlenia zawsze może podjąć pracodawca, mając na uwadze zapewnienie pracownikom bezpiecznych i higienicznych warunków. Pracodawca może ustalić częstotliwość wykonywania pomiarów natężenia oświetlenia np. co 5 lat wraz z pomiarami instalacji elektrycznej.

 

Pomiary natężenia powinny być dokonane po oddaniu pomieszczeń do użytku, przy tworzeniu stanowisk pracy, po dokonaniu modernizacji oświetlenia na stanowisku pracy w przypadku wyników pomiarów niezgodnych z PN-EN 12464-1:2012: Światło i oświetlenie. Oświetlenie miejsc pracy. Część 1: Miejsca pracy we wnętrzach.

 

Oświetlenie ogólne to równomierne oświetlenie pewnego obszaru bez uwzględniania szczególnych wymagań, które dotyczą oświetlenia niektórych części tego pomieszczenia. Wybór takiego oświetlania powinien zależeć od wymaganego poziomu natężenia. Każdorazowy pomiar natężenia oświetlenia powinien być przeprowadzony wówczas, gdy w danym środowisku pracy zmianie ulega rozmieszczenie instalacji oświetleniowej, umeblowania lub wyposażenia (urządzeń, maszyn czy też sprzętów). Tego rodzaju kontrola powinna mieć miejsce także wtedy, gdy pracownicy zgłaszają nieprawidłowości w funkcjonowaniu instalacji oraz dyskomfort wywołany tym stanem.

 

 

Warto wiedzieć:

--> Luminancja jest to fizyczna miara jaskrawości. Jednostka luminancji jest cd/m2. Dla danego poziomu natężenia oświetlenia różnice strumień luminancji oświetlonych powierzchni wynikają z różnic w odbiciach strumienia świetlnego od powierzchni. 


--> Kontrast luminancji jest to iloraz luminancji obiektu do luminancji tła, na którym ten obiekt się znajduje. Kontrast luminancji potrzebny jest człowiekowi po to, aby mógł spostrzegać otaczające go środowisko. Dany obiekt jest tym łatwiej spostrzegany im większy jest kontrast, np. czarna litera na białym tle ma większy kontrast niż czarna litera na szarym tle. 

 

Zapraszamy do kontaktu (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 509 564 904) oraz do współpracy.

Witamy na stronie

Pomiarów Wentylacyjnych i Termowizyjnych 
Centrum Wentylacji i Klimatyzacji MK-WENT


Wykonujemy prace badawcze wymagane m.in. przez Sanepid i Nadzór Budowlany. W ciągu ostatnich 10 lat wykonywaliśmy pomiary w kilkuset lokalizacjach:  zarówno w mieszkaniach i domach jednorodzinnych jak i w warszawskich drapaczach chmur, czy wielkich fabrykach.
Z przyjemnością pomożemy także Państwu!

Więcej…

Pomiary - branże

pomiary

Realizujemy różnego rodzaju pomiary m.in. dla obiektów gastronomicznych (restauracje, bary, puby, kluby, kawiarnie, etc), placówek edukacyjnych (szkoły, przedszkola, żłobki, sale szkoleniowe, etc.), biurowców, budynków mieszkalnych, hoteli, gabinetów lekarskich i dentystycznych, aptek i wielu innych. Znamy specyficzne wymogi, jakie należy spełnić, by wynik badań został zaprotokołowany jako pozytywny.  

Więcej…

POMIARY - RODZAJE

termowizja

Wykonujemy m.in. pomiary wentylacji, pomiary oświetlania, pomiary hałasu oraz pomiary elektryczne. Zajmujemy się także termowizją - są to badania oparte na zdjęciach wykonywanych w podczerwieni, które w bezinwazyjny sposób pomagają sprawdzić m.in. szczelność budynku, instalacji wodno-kanalizacyjnych, elektrycznych, wykryć kable w ścianie lub ogrzewanie podłogowe pod wylewką. 

Więcej…

KONTAKT Z NAMI

Centrum Wentylacji i Klimatyzacji
MK-WENT SP. Z O.O.
SPÓŁKA KOMANDYTOWA

ul. Trakt Lubelski 195, 04-667 Warszawa

tel. kom.  509 564 904

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.