Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/platne/serwer15438/public_html/pomiary-wentylacyjne.pl/libraries/cms/application/cms.php on line 464
Pomiary budynków i badania termowizyjne Warszawa - Centrum Wentylacji i Klimatyzacji MK-WENT - Rodzaje

Pomiary według branż


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/platne/serwer15438/public_html/pomiary-wentylacyjne.pl/modules/mod_accordeonck/helper.php on line 86

NASZA ULOTKA:


Kliknij w obrazek

   

Pomiary według rodzaju

Firma MK-WENT specjalizuje się w wykonywaniu pomiarów według różnych rodzajów. Możemy je podzielić m.in. na pomiary wentylacji, pomiary oświetlenia, pomiary wilgotności powietrza, pomiary hałasu, a także pomiary elektryczne. Dodatkową, odrębną branżą pomiarową są pomiary termowizyjne. Badania te są oparte na wykonywaniu kilku zdjęć w podczerwieni, a także w normalnym trybie, by bez użycia innych narzędzi sprawdzić np. szczelność budynku, instalacji wod-kan, a także elektrycznych. Pozwalają nawet wykryć kable w ścianie lub ogrzewanie podłogowe. Najwyższej klasy urządzenia pomiarowe, a także certyfikaty i atesty naszych specjalistów są najlepszym dowodem na wysoką jakość świadczonych przez nas usług. Każdy pomiar kończy się wydaniem odpowiedniego protokołu, będącego przedmiotem dalszych działań lub roszczeń.

Pomiary hałasu (kliknij, aby dowiedzieć się więcej)

Przeprowadzany przez nas pomiar hałasu od wentylacji wykonywany jest z pomocą najwyższej klasy mierników. Pozwalają one wykryć hałas z czynników szkodliwych, jakimi zwykle są wentylatory i ocenić, czy normy obowiązujące nie zostały przekroczone. Raport uzyskany na podstawie przeprowadzonych przez nas pomiarów, służy do wskazania konkretnych zmian wymaganych do dopuszczenia lokalu do użytku powszechnego lub pokazania, że pomiar nie wykazał żadnych nieścisłości.

Pomiary oświetlenia (kliknij, aby dowiedzieć się więcej)

Rozmieszczenie źródeł światła, funkcjonalność i stan techniczny instalacji elektrycznej – to jedne z najważniejszych cech, które musi spełniać lokal, aby został dopuszczony do użytku. Środowisko codziennej pracy, jeśli chodzi o oświetlenie to jeden z kluczowych elementów pozwalający na właściwe funkcjonowanie. Kontrole przeprowadzamy luksomierzami firmy SONOPAN, co zawsze pozwala nam uzyskać bardzo czytelny i precyzyjny wynik pomiarów oświetlenia.

Pomiary elektryczne (kliknij, aby dowiedzieć się więcej)

Przygotowanie odpowiedniej dokumentacji dla użytków lokali to również pomiary elektrycznie. Rozmieszczenie okablowania, zużycie przewodów i ich przegrzanie oraz źródła usterek to elementy pomiarów elektrycznych, którymi się zajmujemy. Nasi pracownicy posiadają odpowiednie kwalifikacje pozwalające na wykonanie takich specjalistycznych audytów, a wszystkie ich prace kończy protokół pomiarowy wydawany po kilku dniach od wykonania pomiarów.

Pomiary parametrów powietrza (kliknij, aby dowiedzieć się więcej)

Pomiary wentylacji, które przeprowadzamy, służą właściwej ocenie jej efektywności przy codziennej pracy. Wykonujemy pomiar wilgotności powietrza, a także sprawdzamy jego temperaturę, prędkość, wydatek w systemach wentylacyjnych i urządzeniach, ciśnienie, a także wydajność pracy zastosowanych systemów. Pomiary wykonywany jest z użyciem francuskich mierników KIMO, które stanowią podstawę do uzyskania wyników badań.

Pomiary termowizyjne (kliknij, aby dowiedzieć się więcej)

Odrębny dział pomiarów, który ukierunkowany na potrzeby budownictwa sprawdza jakość wykonania izolacji (przed lub po termomodernizacji), sprawdza szczelność termiczną okien i drzwi, lokalizuje mostki termiczne, sprawdza szczelność murów, a także ocenia, czy wentylatory zastosowane w instalacjach nie nagrzewają się zbyt nadmiernie. Pomiary te wykonujemy przy pomocy kamer podczerwieni szwedzkiej firmy FLIR.

Zapraszamy do kontaktu (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 509 564 904) oraz do współpracy.

 

 

Witamy na stronie

Pomiarów Wentylacyjnych i Termowizyjnych 
Centrum Wentylacji i Klimatyzacji MK-WENT


Wykonujemy prace badawcze wymagane m.in. przez Sanepid i Nadzór Budowlany. W ciągu ostatnich 10 lat wykonywaliśmy pomiary w kilkuset lokalizacjach:  zarówno w mieszkaniach i domach jednorodzinnych jak i w warszawskich drapaczach chmur, czy wielkich fabrykach.
Z przyjemnością pomożemy także Państwu!

Więcej…

Pomiary - branże

pomiary

Realizujemy różnego rodzaju pomiary m.in. dla obiektów gastronomicznych (restauracje, bary, puby, kluby, kawiarnie, etc), placówek edukacyjnych (szkoły, przedszkola, żłobki, sale szkoleniowe, etc.), biurowców, budynków mieszkalnych, hoteli, gabinetów lekarskich i dentystycznych, aptek i wielu innych. Znamy specyficzne wymogi, jakie należy spełnić, by wynik badań został zaprotokołowany jako pozytywny.  

Więcej…

POMIARY - RODZAJE

termowizja

Wykonujemy m.in. pomiary wentylacji, pomiary oświetlania, pomiary hałasu oraz pomiary elektryczne. Zajmujemy się także termowizją - są to badania oparte na zdjęciach wykonywanych w podczerwieni, które w bezinwazyjny sposób pomagają sprawdzić m.in. szczelność budynku, instalacji wodno-kanalizacyjnych, elektrycznych, wykryć kable w ścianie lub ogrzewanie podłogowe pod wylewką. 

Więcej…

KONTAKT Z NAMI

Centrum Wentylacji i Klimatyzacji
MK-WENT SP. Z O.O.
SPÓŁKA KOMANDYTOWA

ul. Trakt Lubelski 195, 04-667 Warszawa

tel. kom.  509 564 904

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.